ÚVOD

PREČO REHYDROVAŤ

LIEČBA
HNAČKY

ČO JE
ENHYDROL
®

AKO
POUŽÍVAŤ
ENHYDROL
®

VÝPOČET
DÁVKOVANIA

KONTAKT

Liečba hnačky

Základnou liečbou hnačkových ochorení akéhokoľvek pôvodu je zabránenie
odvodnenia organizmu , ktoré môže byť veľmi nebezpečné najmä kvôli funkcii
obličiek, ale aj iných orgánov.

Čím je dieťa menšie, tým viac je ohrozené akútnym hnačkovým ochorením. Kojenec sa oveľa rýchlejšie odvodňuje ako staršie dieťa alebo dospelý pacient. Liečba je preto založená na rýchlej náhrade stratených tekutín a minerálov i na včasnom podávaním výživy vo forme dobre znášaných potravín.

Dĺžku trvania hnačky môžeme skrátiť vhodnými preparátmi, úplne ideálna je Smecta®, liek na vnútorné použitie, vhodná aj pre novorodencov. Smecta® účinkuje na hnačku akéhokoľvek pôvodu, či už vírusového alebo bakteriálneho.

Akútne hnačkové ochorenia sa v našich zemepisných šírkach vyskytujú zväčša v miernych formách a drvivá väčšina z nich je liečená ambulantne pod dohľadom lekára. Lekár volí liečbu podľa stavu zavodnenia dieťaťa (resp. miery odvodnenia). Závažné formy hnačkového ochorenia s ťažkým stupňom odvodnenia je potrebné liečiť v nemocnici, o hospitalizácii rozhodne ošetrujúci ambulantný lekár.

V prípade, že dieťa pri hnačkovom ochorení aj zvracia, býva hospitalizované do nemocnice oveľa skôr a častejšie ako dieťa len s hnačkovými prejavmi. Akútne hnačkové ochorenia kojencov a batoliat, by mal vždy posúdiť lekár, rovnako ako aj vážnejší priebeh hnačkového ochorenia u starších detí. Lekár stanový stupeň odvodnenia a celkový zdravotný stav pacienta a rozhodne o ďalšej liečbe.

Zásady liečby

Hnačka u detí

Diéta

Vhodná
kombinácia

Informačné stránky určené pre širokú verejnosť. Enhydrol® je dietetická potravina na osobitné medicínske účely určená k rehydratácií pri hnačkových ochoreniach, horúčke a zvracaní.
Pred použitím si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu, o spôsobe použitia sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

© 2013 Akacia                                                                                                                                                                           | kúpiť | Kontakt |